Post

Czym różni się bonding od wypełnień stomatologicznych?

Genetyka, nawyki żywieniowe, i uraz twarzy może spowodować zęby, aby stać się poplamione, złamane lub wyszczerbione. Chociaż nie wszystkie z tych problemów wpływają na funkcjonalność zębów, mogą one zaszkodzić swój uśmiech wygląd.

Nawet jeśli nie poniósł żadnych szkód do zębów, może nadal być niezadowolony z ich wyglądu. Nieproporcjonalna długość zębów lub zniekształcone zęby mogą być uwarunkowane genetycznie i mogą przyciągać negatywną uwagę do Twojego uśmiechu.

Jak może pomóc bonding stomatologiczny?

Łączenie zębów jest popularnym i łatwym rozwiązaniem dla niektórych z powyższych problemów estetycznych, w tym luk, odprysków i problemów z długością zębów. Bonding stomatologiczny polega na zastosowaniu środka wiążącego w kolorze zęba w celu poprawy wyglądu zęba.

zęby

Środek wiążący to żywica syntetyczna, która jest starannie wytrawiana na zębie i rzeźbiona do odpowiedniego kształtu. Po nałożeniu, żywica jest utwardzana przy użyciu specjalistycznego światła. Utwardzona żywica jest przycinana, kształtowana i polerowana aż do momentu, gdy uzupełni naturalny kolor i proporcje Twojego uśmiechu.

Łączenie zębów może być stosowane do:

  • Wybielić zęby lub skorygować przebarwienia
  • Zmienić kształt złamanych lub wyszczerbionych zębów
  • Wydłużyć krótsze zęby, aby poprawić symetrię uśmiechu
  • Odbudować ząb po próchnicy

Rezultaty bondingu stomatologicznego są półtrwałe i mogą utrzymywać się do 10 lat, co sprawia, że jest to skuteczne i długotrwałe rozwiązanie wielu problemów stomatologii estetycznej.

Czym różni się bonding stomatologiczny od wypełnień stomatologicznych?

Podstawowa różnica między bondingiem stomatologicznym a wypełnieniami stomatologicznymi to problemy, które są korygowane za ich pomocą.

Bonding stomatologiczny jest stosowany głównie z powodów kosmetycznych. Wyszczerbiony ząb może nadal zachowywać swoją funkcjonalność i zdrowie, ale ucierpi na tym wygląd uśmiechu. Za pomocą bondingu stomatologicznego można zmienić kształt zęba i przywrócić uśmiech.

Wypełnienia stomatologiczne stosuje się w celu poprawy lub przywrócenia funkcjonalności zęba po urazie, chorobie lub próchnicy. Wypełnienia stomatologiczne są najczęściej stosowane do leczenia ubytków. W przeciwieństwie do materiału stosowanego do łączenia zębów, który ma przypominać ząb, materiał do wypełnień stomatologicznych może być wykonany z różnych materiałów, w tym z metali i porcelany. Materiał, z którego wykonuje się wypełnienia, często zależy od osobistych preferencji pacjenta.

Aby dowiedzieć się, czy łączenie lub wypełnienia stomatologiczne są odpowiednie dla danego pacjenta, należy udać się do lekarza stomatologa. Będzie on w stanie ocenić stan Twoich zębów i doradzić, która opcja będzie dla Ciebie odpowiednia.

Czytaj więcej na: http://rtg-krakow.eu/