Post

Czy Invisalign działa lepiej niż tradycyjny aparat ortodontyczny?

Tradycyjne aparaty prostujące zęby mogą być niewygodne i wpływać na uśmiech osoby, aż leczenie jest w pełni zakończone - co może trwać lata. Skuteczna i bardziej dyskretna alternatywa została opracowana przez dentystów kosmetycznych Kalifornii w późnych latach 90-tych. Nazwali ją Invisalign®. Jest to program, który prostuje i poprawia wygląd uzębienia za pomocą przezroczystych kaset, a nie drutów. Uprawnieni pacjenci mogą korzystać z Invisalign®, aby skorygować rozchwiane lub krzywe zęby, przepełnienie oraz nadliczbowe/ponadliczbowe zgryzy.

Jak działa Invisalign®?

Zamiast zakładać zamki i druty prostujące zęby i okresowo je dokręcać, aby wyrównać zęby, Invisalign® odlewa przezroczyste, termoplastyczne nakładki, wolne od BPA, z wycisku uzębienia pacjenta. Nakładki są wymieniane w miarę jak zęby są powoli korygowane. Nakładki nosi się przez 22 godziny dziennie, ale można je zdejmować do jedzenia i czyszczenia zębów, co stanowi istotną zaletę w porównaniu z aparatem drucianym, którego nie można zdejmować.

Jak długo trwa leczenie Invisalign®?

Dla nastolatków, którzy wciąż rosną, program Invisalign® jest porównywalny w czasie do konwencjonalnego aparatu drucianego. Jednak w przypadku większości dorosłych, program trwa rok, co w wielu przypadkach jest krótszym okresem niż wymagany przez aparaty druciane.

zęby

Czy noszenie aparatu Invisalign® jest bolesne?

Może wystąpić pewien dyskomfort związany z Invisalign®, ale generalnie powoduje on mniejszy ból niż noszenie zamków i metalowych drutów w ustach. Dyskomfort związany z Invisalign® jest najbardziej widoczny, kiedy zęby przyzwyczajają się do nowych wkładek, i będzie zanikał w miarę jak jama ustna i zęby będą przyzwyczajać się do nowego aparatu.

Czy noszenie Invisalign® wygląda niezręcznie?

Wszyscy słyszeliśmy dowcipy o aparatach na twarz i nakryciach głowy. Kiedyś były one prawem przejścia dla osób noszących aparaty ortodontyczne w wieku szkolnym. Ale pacjenci Invisalign® w każdym wieku raczej nie spotkają się z takimi przestarzałymi reakcjami. Dzieje się tak dlatego, że przezroczyste nakładki są praktycznie niewidoczne dla zwykłego obserwatora. To sprawia, że leczenie to jest ulubionym rozwiązaniem wśród celebrytów, których uśmiechy są zawsze pod obserwacją.

Jak Invisalign® wypada pod względem kosztów?

Tradycyjne aparaty druciane i Invisalign® wymagają podobnej inwestycji finansowej. Rzeczywista cena może się różnić w zależności od indywidualnej oceny.

Wielu pacjentów odkrywa, że Invisalign® jest w rzeczywistości bardziej przystępny cenowo niż mogliby przypuszczać, co jest tylko jedną z dodatkowych korzyści obok tego, że jest bardziej komfortowy niż tradycyjny aparat ortodontyczny.