Post

Co to jest bonding stomatologiczny?

Każdy chce mieć olśniewający, jasny uśmiech, ale uszkodzone lub zdeformowane zęby mogą zapobiec uśmiech z wyświetlania jego pełny potencjał. Jeszcze gorsze jest to, że te problemy z zębami może trzymać cię od uśmiechu, aby nie ujawniać nieprzyjemny wygląd zębów do świata. Dla pacjentów, którzy chcieliby poprawić lub przywrócić jaśniejszy, bardziej atrakcyjny uśmiech. W ciągu zaledwie jednej wizyty dentysta może przywrócić piękne, zdrowe zęby o naturalnym wyglądzie. Przy tak szybkiej i łatwej procedurze, kto nie chciałby, aby jego dentysta związał się z jego zębami?

Dental bonding może skorygować następujące problemy:

  1. Luki
  2. Plamy
  3. Wyszczerbienia
  4. Pęknięcia
  5. Przebarwienia
  6. Niekształcone zęby
  7. Zęby spróchniałe

Krok 1: Przygotowanie

Przed rozpoczęciem procesu klejenia wybierany jest kolor żywicy kompozytowej, który jest ściśle dopasowany do koloru Twoich zębów. Aby przygotować ząb, dentysta szorstki obszar, który musi być naprawiony przez wytrawianie powierzchni. Jeśli problemem jest próchnica, wypełnia ubytek żywicą kompozytową w kolorze zęba.

Krok 2: Podkłady, łączenie i nadawanie kształtu

Po przygotowaniu zęba dentysta nakłada na niego podkłady i żel, które przylegają do materiału wiążącego. Następnie nakłada bonding z żywicy kompozytowej w kolorze zęba i formuje go w pożądany kształt.

Etap 3: Ustawienie, nadanie kształtu i polerowanie

Gdy żywica łącząca zostanie uformowana i wygładzona, stomatolog używa światła ultrafioletowego lub lasera do utwardzenia i związania materiału. Następnie w razie potrzeby wykonuje dodatkowe nadanie kształtu i nakłada politurę dopasowaną do połysku reszty zębów.

Chociaż łączenie zębów jest doskonałym zabiegiem korygującym uszkodzone, przebarwione lub nieprawidłowo ułożone zęby, plastikowe spoiwo nie jest tak wytrzymałe jak szkliwo zębów i jest bardziej podatne na uszkodzenia w przyszłości. Aby uzyskać długotrwałe rozwiązanie problemu wyszczerbień i przerw w uzębieniu, należy rozważyć licówki porcelanowe.