Post

Leczenie bólu zęba mądrości za pomoca domowych sposobów

Jest środek nocy i doświadczasz strasznego bólu w okolicy zębów mądrości. Sklepy są zamknięte i zaczynasz myśleć, że nie ma żadnej ulgi w zasięgu wzroku. Nie obawiaj się, po prostu udaj się do swojej kuchni. Istnieje wiele domowych sposobów na zęby mądrości.

SŁONA WODA

Zacznij od płukania zębów słoną wodą. Rozpuść sól we wrzącej wodzie, a kiedy będzie wystarczająco chłodna, aby wygodnie świstać nią w ustach, użyj jej jako środka dezynfekującego, aby zmniejszyć dyskomfort. Nie połykaj słonej wody, ponieważ może ona wywołać u Ciebie wymioty żołądkowe.

GOŹDZIKI

Goździki są od wieków stosowane do uśmierzania bólu zębów. Możesz użyć całego goździka lub zastosować olejek goździkowy. Jeśli używasz całego goździka, przytrzymaj go w ustach w miejscu bólu i ugryź na tyle, aby przytrzymać go w miejscu. Nie należy go żuć, ponieważ goździki mogą być dość gorzkie.

OLEJKI ETERYCZNE

Olejki eteryczne stały się dość popularne w naturalnym leczeniu wielu schorzeń. Jako domowe sposoby na zęby mądrości, niektóre doskonałe olejki eteryczne do użycia to, jak wspomniano wcześniej, olejek goździkowy, a także ekstrakt z mięty pieprzowej, lawendy i olejek z drzewa herbacianego. Wszystkie one mają właściwości przeciwbólowe, które mogą zdrętwiałe obszar.

MASŁO ORZECHOWE

Orzeszki ziemne są naturalnym środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Nałóż odrobinę masła orzechowego na palec wskazujący i posmaruj nim bolesny obszar przy zębach mądrości. Nakładaj ponownie w ciągu dnia, w zależności od potrzeb.

CZOSNEK I IMBIR

Odkryto, że czosnek i imbir w połączeniu w postaci pasty wzmacniają swoje właściwości przeciwbólowe. Rozetrzyj ząbek czosnku ze świeżym imbirem, a następnie nałóż lekko na bolące miejsce.

LÓD

Możesz również zastosować okład z lodu na linię żuchwy, gdzie ból się utrzymuje. Zmniejszy to stan zapalny i podrażnienie.

Domowe sposoby na zęby mądrości nie zawsze się sprawdzają, dlatego najlepiej jest skonsultować się z chirurgiem stomatologicznym w sprawie usunięcia zębów mądrości, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na wizytę i omówić swoje potrzeby w zakresie zdrowia jamy ustnej.