Post

Jak mogę utrzymać rezultaty po wybielaniu zębów?

Wybielanie zębów jest procesem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym. Wykorzystuje się w nim żel wodorowy i specjalną lampę wybielającą. Jest to bezpieczna i skuteczna praktyka, którą wiele osób może wykonać podczas długiej przerwy na lunch - proces trwa zaledwie 90 minut. Jednakże, aby utrzymać rezultaty, należy dbać o zęby.

Unikaj pokarmów i napojów osłabiających zęby

Pierwsze 48 godzin po wybielaniu zębów jest najważniejsze, dlatego należy bardzo uważać na to, co się je i pije w tym czasie. Niektóre pokarmy mają tendencję do przebarwiania zębów, a Twoje będą na to szczególnie narażone na początku.

Herbata i kawa mogą szybko zabarwić zęby, ale jeśli musisz je wypić lub ciemnokolorowe napoje gazowane dla małego zastrzyku kofeiny, użyj słomki zamiast picia bezpośrednio z kubka lub szklanki. Należy również natychmiast ograniczyć spożywanie pokarmów cytrusowych, ponieważ mogą one osłabić szkliwo Twoich zębów.

Dodatkowe pokarmy i napoje, które mogą prowadzić do przebarwień to:

  • Soki owocowe
  • Czerwone wino
  • Ciemne sosy, takie jak sos sojowy, sos barbeque lub ketchup
  • Ciemna czekolada

Zamiast tego wybieraj białe lub jaśniejsze warzywa, białe mięso, takie jak kurczak lub wieprzowina, niekwaśne owoce i czyste napoje (woda jest zawsze świetna!).

zęby

Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów

Aby utrzymać biały uśmiech, szczotkuj i nitkuj zęby regularnie, dwa razy dziennie. Staraj się szczotkować zęby po każdym posiłku, aby zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej. Po wybielaniu zębów, musisz poświęcić się ochronie swoich zębów.

Jeśli nie możesz umyć zębów od razu, przepłucz je wodą po jedzeniu lub rozważ noszenie przy sobie małej buteleczki antyseptycznego płynu do płukania ust, ponieważ może on pomóc zabić bakterie powodujące powstawanie płytki nazębnej.

Kolejne zabiegi wybielające

Nawet rewolucyjny efekt nie będzie trwał wiecznie. Możesz zażyczyć sobie kolejnych zabiegów zgodnie z zaleceniami dentysty. Niektóre zabiegi wymagają powtórzenia co sześć miesięcy, podczas gdy inne mogą wymagać powtórzenia dopiero po kilku latach. W zależności od stanu zdrowia szkliwa zębów i procedury, którą zastosował dentysta, zaleci on, jak często można bezpiecznie wybielać zęby.

Tymczasowe wzmocnienie uśmiechu za pomocą wybielającej pasty do zębów

Nie musisz używać wybielającej pasty do zębów codziennie - w rzeczywistości lepiej, abyś tego nie robił, ale używanie jej dwa razy w tygodniu jako kuracji "poprawkowej" może pomóc w utrzymaniu długotrwałych rezultatów.

Wybielająca pasta do zębów usuwa delikatne przebarwienia powierzchniowe, zapobiegając ich nawarstwianiu się w miarę upływu czasu.