Post

Dlaczego zawsze należy uzupełniać brakujące zęby?

Próchnica zębów jest niezwykle powszechna. Niestety, próchnica może prowadzić do utraty zębów, jeśli nie jest właściwie leczona, a ty zostaniesz z dziurą w jamie ustnej.

Wiele osób uważa, że nie musi zastępować brakujących zębów, zwłaszcza jeśli brakujący ząb znajduje się w tylnej części jamy ustnej, gdzie nie jest widoczny. Jednak wymiana wszystkich brakujących zębów ma kluczowe znaczenie dla zdrowia jamy ustnej i całego organizmu.

Na szczęście istnieje wiele możliwości uzupełnienia brakujących zębów, przy czym najbardziej funkcjonalne i trwałe są implanty stomatologiczne.

Co się stanie, jeśli nie wymienię brakujących zębów?

1. Utrata kości

Brakujące zęby mogą prowadzić do utraty kości, co powoduje uszkodzenie pozostałych zębów. Jeśli zbyt długo zwlekasz z uzupełnieniem brakujących zębów, możesz stracić tak dużo kości, że pozostałe zęby stracą oparcie. Ponadto pacjenci z poważnym ubytkiem kości nie kwalifikują się do wszczepienia implantów stomatologicznych.

Ważne jest, aby jak najszybciej uzupełnić brakujące zęby, aby zapobiec utracie kości.

dentysta

2. Utrudnione żucie

W przypadku większości ludzi większość czynności związanych z przeżuwaniem odbywa się za pomocą tylnych zębów. Jeśli brakuje Ci zębów w tylnej części jamy ustnej, przeżuwanie ulubionych pokarmów może być trudne. Możesz odczuwać ból lub zauważyć, że jedzenie zawsze utknie w szczelinach. Może to powodować duży dyskomfort i nieświeży oddech. Implanty stomatologiczne mogą wypełnić luki w tylnej części jamy ustnej, sprawiając, że jedzenie wszystkich ulubionych potraw będzie łatwe i wygodne.

3. Infekcje i przesuwanie się

Ponieważ luki w tylnej części jamy ustnej mogą zatrzymywać pokarm, nieuzupełnienie brakujących zębów może spowodować większe ryzyko infekcji i chorób dziąseł. Ponadto luki w jamie ustnej mogą powodować przesuwanie się zębów i stłoczenie pozostałych zębów.

Jakie są moje możliwości wymiany zębów?

Na szczęście w przypadku utraty zęba dostępne są różne możliwości jego zastąpienia. Można wybrać protezy, mosty protetyczne lub implanty stomatologiczne. Wszystkie te rozwiązania pozwalają zapobiec utracie kości, przesunięciu i zakażeniu. Implanty stomatologiczne są jednak najbardziej funkcjonalnym i trwałym rozwiązaniem w zakresie zastępowania zębów.

Dzięki implantom stomatologicznym nie ma ograniczeń i można jeść prawie wszystko. W przeciwieństwie do protez zębowych implanty stomatologiczne nie są wyjmowane i nie trzeba ich zdejmować podczas snu.

Niezależnie od tego, jaką opcję uzupełnienia zębów wybierzesz, możesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję dla zdrowia swojej jamy ustnej.