Post

Co to jest laserowe kształtowanie dziąseł?

Stomatologia estetyczna nie polega tylko na prostym i białym wyglądzie zębów. W rzeczywistości, długość zębów jest często co sprawia lub łamie piękny "Hollywood" uśmiech. Zęby mogą wydawać się zbyt krótkie z powodu genetyki, szczególnych problemów zdrowotnych, przyjmowania niektórych leków na receptę lub bruksizmu, i zazwyczaj są korygowane za pomocą licówek porcelanowych lub laserowego obrysowywania dziąseł.

Licówki porcelanowe to cienkie, przypominające zęby powłoki, które pokrywają przednią część naturalnego zęba. Mogą one sprawić, że zęby wydają się prostsze, bielsze, dłuższe i bardziej symetryczne z resztą uśmiechu. Niektórzy pacjenci nie muszą prostować, a nawet wybielać zębów; ich głównym problemem jest "dziąsłowy" wygląd. Laserowe konturowanie dziąseł, zwany także reshaping dziąseł lub rzeźbienie tkanki, jest prostą procedurą, która może wydłużyć zęby, aby zapewnić pełniejszy, jaśniejszy i bardziej estetycznie zrównoważony uśmiech. Dentyści wykonują tę procedurę w swojej praktyce.

Laserowe konturowanie dziąseł jest zazwyczaj uważane za zabieg kosmetyczny i nie jest objęte ubezpieczeniem. Jednakże, niektórzy poddają się tej procedurze jako część innych niezbędnych procedur, takich jak redukcja kieszonek, wydłużanie korony lub inne procedury regeneracyjne.

Stomatolog często może rozpocząć leczenie od zaznaczenia obszaru dziąsła, który zostanie zmieniony i zastosowania znieczulenia miejscowego w celu odrętwienia tego obszaru. Następnie usuwa on nadmiar tkanki dziąsła, ostrożnie przykładając laser do zaznaczonych obszarów. Dziąsła są natychmiast uszczelniane ciepłem lasera, dzięki czemu nie występuje krwawienie i nie ma konieczności zakładania szwów. Laser zabija również bakterie w procesie, co skutkuje zdrowymi, naturalnie wyglądającymi dziąsłami i ogólnie bardziej zrównoważonym uśmiechem.

Aby osiągnąć najlepsze wyniki długoterminowe, czasami kość z przodu korzenia zęba będzie musiała zostać usunięta. Dziąsła zagoją się w ciągu kilku dni do kilku tygodni. Dentyści udzielą szczegółowych instrukcji dotyczących gojenia, aby zapewnić najlepsze wyniki tej procedury.